Napisali o nas

  Koczek na Fali


Na tym samym dystansie w kategorii juniorów z dużą przewagą wygrał tegoroczny wicemistrz Polski juniorów Mateusz Wichrowski na Eurolandzie (JKS Jasiorówka) przed Ewą Nikołajuk na Tiszy (KJ Kres Białystok) i Martą Niedbalską na Odwarze (LKJ Gałkowo).
Dystans 30 km jako pierwsza pokonała Magda Piórkowska na Fizyku (KJ Endurance Stajnia Koczek) przed Aleksandrą Dudek na Ceramice (SKJ Zastawno) i Martą Napiórą na Wariancie (KJ Hurtap Łęczyca).

* * *

Z sukcesami też startowali zawodnicy z Koczka w ogólnopolskich zawodach w konnych rajdach długodystansowych rozegranych w Świdnie, k. Nowego Miasta nad Pilicą.
Na dystansie 43 km Anna Szymborska, jadąca na Etiopczyku, zajęła trzecie miejsce. Wygrała Anna Maksimowicz na Goncie (KJ Hurtap Łęczyca) przed Rafałem Ciesielskim na Aubaju (KJ Champion Łódź).
Jeszcze lepiej spisała się druga reprezentantka Stajni Koczek Magda Piórkowska dosiadająca Fizyka. W pierwszym konkursie na dystansie 21 km zajęła pierwsze miejsce (przed Dorotą Krzywicką na Lozannie - KJ Lotna Łódź i Mateuszem Wichrowski na Elbanie - JKS Jasiorówka), a w drugim ustąpiła tylko Neli Sarosiuk jadącej na Salucie (KJ Kres Białystok).
- Obie nasze zawodniczki zrealizowały postawione im zadania z nawiązką - chwalił swoje podopieczne trener Adam Domżała. Zadowolony był też z postawy koni, szczególnie młodziutkiego Fizyka (jedynego czterolatka w stawce), który ograł ubiegłorocznego MP seniorów Elbana, dosiadanego przez tegorocznego wicemistrza Polski juniorów Mateusza Wichrowskiego. - Cieszy też forma Etiopczyka, który długo nie mógł pozbierać się po poważnych kontuzjach.
(as)
2003.09.10

 

Koczek Mazurski